icon
Přihlášení Akreditace


Novinky Program Návštěvníci Festival Partneři Press Kontakt
MENU ▼

NOVINKY


Letní filmová škola 2015 se pomalu blíží

Středa
22.4.2015

Naši úžasní návštěvníci, milovníci filmovky a lidé ze tmy kinosálů, s radostí vám oznamujeme, že 14. května 2015 se bude konat první tisková konference k LFŠ 2015 a k tomuto datu budou zároveň spuštěny akreditace. Podrobnosti najdete na novém webu, který pro vás již nyní pilně připravujeme. Těšíme se na vás všechny v Uherském Hradišti!


 

LFŠ 2015: 24. července - 1. srpna

Středa
31.12.2014

Tým připravující Letní filmovou školu vám přeje co nejlepší rok 2015, jehož součástí bude doufejme i návštěva Letní filmové školy 2015. Ta se uskuteční v termínu 24. 7. - 1. 8. 2015.


 

Ozvěny LFŠ budou znít od 4. do 8. srpna

Pondělí
4.8.2014

Výběr toho nejlepšího z programu jubilejního ročníku Letní filmové školy bude letos poprvé v historii promítán také v rámci Ozvěn LFŠ v Praze (Aero) a Brně (Scala). Nenechte si ujít, co vám případně ušlo na LFŠ!


 

Zprávy z Letní filmové školy Uherské Hradiště 2014 | Den 9

Pondělí
4.8.2014Loučíme se s vámi posledními, devátými Zprávami z LFŠ.


 

Na viděnou za rok!

Sobota
2.8.2014

Slavnostní zakončení výročního 40. ročníku Letní filmové školy proběhlo v sobotu večer v sálu kina Hvězda. Diváci se dočkali návratu dvou postav z úvodního večera: dívky z plakátu a maratónského běžce, kteří znovu připomněli novou podobu ceny AČFK - zmrzlinu. Ředitelka festivalu Radana Korená shrnula uplynulé festivalové dny, poděkovala divákům, organizačnímu štábu, hostům i partnerům Letní filmové školy. Iva Hejlíčková, programová ředitelka Filmovky, podotkla, že i přes nepřízeň přírody se podařilo díky velkému úsilí všech zúčastněných uspořádat velmi vydařený ročník. Místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha vyjádřil dík organizátorům a místním obyvatelům, kteří se do festivalového dění zapojili.
Výroční cena AČFK byla udělena francouzskému režisérovi Bertrandu Tavernierovi, který se večera bohužel nemohl zúčastnit a cenu tak převzal jeho spolupracovník a přítel Mehdi Abdollahzadeh. Na závěrečný ceremoniál navázalo promítání Tavernierova snímku Quai d’Orsay.


 

Lekce filmu podle Miroslava Krobota

Sobota
2.8.2014


Podívejte se na záznam lekce filmu Miroslava Krobota. 


 

Lekce filmu podle Zuzany Piussi

Sobota
2.8.2014


Přinášíme záznam lekce filmu Zuzany Piussi ze 40. Letní filmové školy Uherské Hradiště.


 

Štáb LFŠ se loučí a děkuje za přízeň!

Sobota
2.8.2014


Poslední den 40. ročníku Letní filmové školy... Děkujeme za váš zájem, nadšení a radost z filmového i jiného umění – tyto faktory každý rok vytvářejí atmosféru, jež dělá Filmovku Filmovkou. O „ty věci okolo“ se zase každoročně stará organizační tým, který s vámi tímto loučí a těší se na viděnou příští rok!


 

Ztracená kost, nesourodá dvojice a leopard

Sobota
2.8.2014

Nejslavnější screwballová komedie Leopardí žena si své místo mezi klenoty tohoto žánru vydobyla až po uvedení v televizi koncem 50. a v průběhu 60. let. Docenění tohoto ztřeštěného filmu plného absurdních situací sice přišlo pozdě, ale přece. Ochočený leopard Baby s fascinací pro písničku „Nemohu ti nabídnout nic jiného než lásku“, zmizelá brontosauří kost či srážka s nákladním autem plným slepic tvoří jen kulisy pro smršť sarkastických dialogů, které probíhají mezi ústřední dvojicí. Tu ztvárnili Cary Grant a Katherine Hepburnová. „Hlavní hrdina tohoto snímku je klasická oběť ženské zvůle,“ charakterizovala Grantovu postavu paleontologa během úvodu filmu odbornice na screwballové komedie Iva Hejlíčková. Mnoho scén bylo vystavěno na základě improvizace a svá specifika obnášela i práce s cvičeným leopardem. „Zatímco Katherine Hepburnová neměla s šelmou problém, protože ta si oblíbila její parfém, Cary Grant se až do konce natáčení nezbavil příšerného strachu, “ uvedla Hejlíčková.


 

V sedm bude letošní LFŠ slavnostně zakončena

Sobota
2.8.2014


Slavnostní večer zahájí předání Výroční ceny AČFK Bertrandu Tavernierovi, kterou v zastoupení převezme jeho blízký přítel Mehdi Abdollahzadeh. Poté promítač spustí novou Tavernierovu konverzační komedii Quai d'Orsay. Buďte u toho!


 


POŘADATEL


HLAVNÍ PARTNEŘI


FOTOGALERIE


Znělka


POČASÍ ZÍTRAWarning: simplexml_load_file(): pocasi/2019061711.xml:1: parser error : Document is empty in /www/doc/old.acfk.cz/www/lfs14/panely/m_obsah/m_pocasi.php on line 6

Warning: simplexml_load_file(): in /www/doc/old.acfk.cz/www/lfs14/panely/m_obsah/m_pocasi.php on line 6

Warning: simplexml_load_file(): ^ in /www/doc/old.acfk.cz/www/lfs14/panely/m_obsah/m_pocasi.php on line 6
 - 1.1.1970
minimum
maximum
Počasí Meteocentrum

Novinky Program Denní program Přehled cyklů Doprovodné akce Odborný program Summer Film Camp Kaktus Hosté Návštěvníci Než vyrazíte Registrace Ubytování Promítací místa Festival O festivalu Vizuální styl LFŠ Historie Ohlasy hostů Fotogalerie Zprávy z LFŠ Soutěž LFŠ v obrazech Archiv Press Press akreditace Ke stažení Ohlasy v médiích Partneři Záštity Mediální partneři Finanční podpora Spolupráce Kontakt


Všechna práva vyhrazena / © 2013 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin